Boden 360 | Sacred7 Travel’dan Seyahat Önerileri
1385
post-template-default,single,single-post,postid-1385,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 

Sacred7 Travel’dan Seyahat Önerileri

Sacred7 Travel’dan Seyahat Önerileri

Sacred7 Travel uzun ve yorucu geçen bir okul döneminin yarıyıl tatiline çıkan aileler ve çocuklarını  aile gezilerinde sanat gezilerine değişen çeşitli tur alternatiflerine davet ediyor.

Butik ve temalı seyahat uzmanı Sacred7 Travel, okullarda yarıyıl tatilinin başlamasıyla aileler için aile ve sanat ağırlıklı bir tur programı duyurdu. Sacred7 Travel’ın tur önerileri Ailemle Geziyorum, Ayasofya, Sanatla Randevu ve Hindistan’ı kapsıyor.

Ailemle Geziyorum

Ailemle Geziyorum, çocuk ve annelerine özel, keşif turlarını içine alıyor. Hem eğlenceli hem öğretici olan Türkiye’de ilk anne – çocuk özel turları olarak dikkat çeken bu turlar,  aile ve çocuklara eğlendirici ve öğretici zaman geçirmeyi vaat ediyor. Bu turlar arasında Uçan Adam Hezarfen’in Maceraları, Sömestre’de Güney Afrika, Arkeloji Müzesi Hipodrom Meydanı, Ayasofya Yerebatan ve Doğu Karadeniz bulunuyor.

Ayasofya

Sacred7 Travel’ın en ilgi gören gezilerinin başında Saffet Emre Tonguç’un Ayasofya Müzesi’nde gerçekleştirdiği “Müzede Bir Gece” geliyor. Günde binlerce kişinin ayak bastığı, üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış İstanbul’un en özel mabedi olarak tarihe geçen Ayasofya’ya sadece Sacred7 Travel gezginleri müze kapanış saatlerinden sonra özel izinle giriyor ve ziyaret ediyor.

Sanatla Randevu – St Petersburg

Sacred7 Travel sanatseverleri beyaz geceleriyle ünlü Rusya’nın St. Petersburg şehrinde ağırlıyor. Nisan ayında 4 gün sürecek gezi kapsamında ilk gün kısa bir şehir turu yapılıyor. İkinci gün ise 1764 yılında II. Katerina tarafından kurulan dünyanın en büyük ve eski müzesi olan Hermitage Müzesi ziyaret ediliyor. Yaklaşık 100 yıl sonra kamu hizmetine geçen bu müze 3 milyon sanat eseri bulunuyor. Aynı gün adını Faberge ailesinden alan Faberge Müzesi de ziyaret kapsamında. İkinci günün akşamında Marinsk Tiyatrosu’nda  Bal Maskarad Operası izleniyor ve ikinci gün sona eriyor. Üçüncü gün Büyük Petro’nun şehre kattığı başka bir muazzam eserleri keşfe çıkılıyor. Petrodvorets Saat Fabrikası ve Petersburg Devlet Üniversitesi’nin iki kampusundan birine ev sahipliği yapan Petergoff Yazlık Sarayı’nı ve bahçelerini geziliyor. Üçüncü gün akşamı yine bir bale gösterisi var ve bu sefer dünyaca ünlü Hermitage Tiyatrosu’nda Kuğu Gölü Balesi izleniyor. Dördüncü gün ise Peter- Paul Kalesi’ne gidiliyor. Bu kalenin özelliği ilk olarak İsveç ordularına engel olmak için planlanmış olması.  Ancak Rus orduları kalenin inşası bitmeden İsveç ordularını mağlup ediyor ve  bunu takiben bu kale askerî garnizon  ve siyasî mahkumların cezalandırıldığı hapishane olarak kullanılıyor.  Bu hapishanede ayrıca Peter ve oğlu Alexei, Dostoyevski ve Lenin’in ağabeyi Alexander yargılanmış. Sanatla Randevu’nun tur rehberliğini Kıvanç Demirel üstleniyor.

Hindistan

Butik ve temalı seyahat uzmanı Sacred7 Travel’ın dikkati çeken diğer önemli bir gezisi ise Hindistan. 9 gün süren bu gezide, misafirler Ganj Nehri kenarındaki gün doğum ve batımlarında yapılan Aarti töreni, Tac Mahal ziyareti, Amber Kalesi ve  Delhi’nin sembol anıtı Kutub Minar gibi birçok önemli noktayı görme ayrıcalığına sahip oluyor. Sacred7’ın Hindistan gezisinin tur rehberliğini Dr. Elif Çamlıkaya gerçekleştiriyor. “Death Management in Hindu Varanasi”” konulu teziyle Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Anabilim Dalında doktora eğitimini 2015 yılında tamamlayan Çamlıkaya, yurtiçi ve yurtdışında birçok ülkede Türk seyahatseverlere rehberlik yapıyor.

Butik ve temalı seyahat uzmanı Sacred7 Travel

Sacred7 Travel bugün yurtiçi, yurtdışı, İstanbul içi, aile, yeme-içme-keşif ve sanat gezileri konseptleri altında butik ve temalı seyahatler organize ediyor. Sacred7 Travel ile dünyayı gezmek, seyahatleri deneyime dönüştürmek mümkün. Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin her köşesinden, dünyaya açılan sıra dışı gezilere ilişkin bilgiyi http://www.sacred7travel.com/ adresinden almak mümkün.